Naprawa podświetlania
search
  • Naprawa podświetlania
  • Naprawa podświetlania

Naprawa podświetlania

Usługa naprawy układu podświetlania matrycy LCD w telewizorze lub monitorze komputerowym.

  ✅ Dojazd do klienta

- bezpłatny w okolicach Stargardu i Szczecina

  ✅ Dokument zakupu

- paragon fiskalny lub faktura VAT

  ✅ Gwarancja

- na wykonane usługi do 24 miesięcy

Usługa naprawy układu podświetlania podświetlania występuje pod różnymi "postaciami" ;

- wymiana uszkodzonych listew LED

- naprawa połączeń między sekcjami listew LED

- wymiana pojedynczych diod LED w listwach

- naprawa układu zasilania listew LED
      ( naprawa modułu zasilacza )

- awarie programowe
      (błędy w oprogramowaniu urządzenia )

Koszt naprawy podświetlania jest zróżnicowany, zależy od ceny podzespołów i czasu pracy potrzebnego na demontaż, naprawę i montaż ekranu. Prawie każdorazowo wymaga indywidualnej wyceny. Tylko niektóre modele mają standardowe / zbliżone wartości cen. Po otrzymaniu od klienta informacji o producencie, modelu i nr seryjnym urządzenia jesteśmy w stanie na podstawie danych katalogowych udostępnianych przez producentów ustalić koszt naprawy z bardzo dużym przybliżeniem. Odchyłki cenowe zazwyczaj są kilku procentowe i zależą od ceny w jakiej zostały zakupione podzespoły czy kosztów wysyłki od dostawcy / producenta.

Rzadko ale zdarzają się wyjątki niekiedy awarii wraz z paskami LED ulegnie element układu rozpraszania światła - może ulec "przypaleniu", pęknięciu i w zależności od skali uszkodzenia nadawać się wyłącznie do wymiany. Każdy materiał zużyty do naprawy ekranu podnosi w jakimś stopniu cenę końcową. Niektóre elementy, w szczególności te które psują się rzadko bywają bardzo drogie.

Ekran telewizora LCD jest zbudowany z kilku elementów. Podstawowym elementem ekranu jest matryca LCD dzięki której widzimy nasz obraz. Matryca jest delikatnym a zarazem dość trwałym elementem i do uszkodzeń dochodzi zazwyczaj w wyniku działania mechanicznego np. stłuczenia. Do mniej bezawaryjnych elementów należą układy podświetlania ekranu. Podświetlanie ekranu zbudowane jest w oparciu o diody LED i występuje w dwóch zasadniczych formach ; "klasyczne" paski LED i podświetlanie krawędziowe. W wypadku awarii podświetlania obraz jest słabo widoczny - "ciemny" lub niewidoczny zupełnie. W zależności od konstrukcji telewizora / monitora LCD awaria podświetlania może uniemożliwić załączenie, powodować wyłączenie zaraz po załączeniu lub obrazować się w formie kodu błędu przy pomocy migającej czerwonej diody LED standbay (ilość cyklicznych mignięć określa numer błędu do odczytania w instrukcji obsługi / serwisowej urządzenia ). W przypadku "klasycznych pasków LED" ekran zawiera w zależności od swojej wielkości od 2 do 12 i więcej listew z diodami. Diody w listwach i same listwy są zazwyczaj połączone w formie szeregowej lub szeregowo równoległej. Coś na zasadzie klasycznych lampek choinkowych z żaróweczkami - wystarczy, że wykręcimy jedną z żaróweczek lub jeśli jedna z nich się przepali i całość przestaje świecić - ulega awarii. Poza tym telewizory i monitory często wyposażone są w układy kontrolno pomiarowe nadzorujące pracę układu podświetlania. Taki układ pomiarowy decyduje o tym czy podświetlanie może pracować czy należy je wyłączyć np. dla bezpieczeństwa. Zarówno za duży pobór prądu jak i całkowity brak poboru może być zinterpretowany przez urządzenie jako awaria powodująca wyłączenie podświetlania. Poza w/w paskami LED ekran posiada jeszcze warstwę rozpraszającą światło która choć moim zdaniem nie powinna ulega niekiedy awarii na skutek przegrzania lub przypalenia przez uszkodzone paski LED. Dlatego ważne jest aby nie eksploatować niesprawnego ekranu - jeśli widzimy, że "coś jest nie tak" zadzwońmy do serwisu i zapytajmy czy zaniżony poziom jasności ekranu to kwestia regulacji z menu urządzenia i początek awarii.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.
Mam nadzieję, że nie zanudziłem Państwa zbyt długim tekstem.

Z poważaniem ;
Marcin Ślipek
audiol.pl

UA0001

Opis

Composition
Ceramic
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.