Naprawa zasilacza
Naprawa zasilacza / układu zasilania w telewizorze lub monitorze komputerowym.
- bezpłatny w okolicach Stargardu i Szczecina
- paragon fiskalny lub faktura VAT
- na wykonane usługi do 24 miesięcy
Większość zasilaczy jesteśmy w stanie skutecznie i szybko naprawić oraz zaoferować długą gwarancję działania. Niekiedy zdarza się, że ilość podzespołów do wymiany jest tak duża, że korzystniej jest zakupić nowy egzemplarz. Na podstawie objawów usterki, naszego doświadczenia oraz przekazanych danych odnośnie producenta, modelu, numeru seryjnego jesteśmy w stanie wycenić usługę naprawy lub wymiany zasilacza online czyli bez potrzeby szczegółowej diagnostyki. Przed kontaktem z serwisem prosimy o wykonanie zdjęcia z tabliczki znamionowej urządzenia i przygotowanie do wysłania. W razie braku możliwości wykonania zdjęcia wystarczy starannie spisać dane i podesłać zwykłą wiadomością SMS. Czas wyceny zwykle trwa od kilku minut do godziny. Po akceptacji kosztów przystępujemy do działania.
- do najczęstszych awarii dochodzi w części pierwotniej zasilacza - od strony sieci 230V.
- następne w kolejności są awarie spowodowane wadliwymi kondensatorami w stopniu pierwotnym.
- do najgorszych awarii dochodzi gdy płyta zasilacza - laminat ulega zwęgleniu w wielu obszarach uniemożliwiając bezpieczną naprawę i powodując konieczność wymiany na nowy egzemplarz.
Uszkodzenie układu zasilania należy do jednych z najczęstszych awarii w sprzęcie RTV i monitorach komputerowych. Zasilacz jest elementem który pracuje w pewnym sensie cały czas, nawet gdy z pilota czy klawiatury wyłączymy Nasze urządzenie pracuje w trybie standbay. Umożliwia to nam szybki start urządzenia od momentu załączenia i możliwość załączenia z pilota bez konieczności wstawania z fotela w celu pstryknięcia włącznikiem sieciowym czy włożeniem wtyczki go gniazdka. W związku z powyższym element ten jest szczególnie narażony na awarie powodowane niestabilną pracą sieci energetycznej w naszym domu czy biurze. Obecnie produkowane zasilacze mają dość duże zakresy tolerancji i są dość odporne na zakłócenia zasilania ale zdarzają się sytuacje których nawet najlepszy zasilacz nie przetrwa. Mają one miejsce szczególnie gdy zdarzają się okresowe wyłączenia zasilania, a później dostawca energii testowo załącza i wyłącza zasilanie, aż do momentu gdy powróci ono na stałe. Poza tym należy pamiętać o zjawiskach pogodowych, wyładowania atmosferyczne również często przenoszą się po sieci zasilającej powodując liczne awarie. Zasilacze zbudowane są z wielu elementów, do bardziej awaryjnych należą kondensatory ( w szczególności elektrolityczne ), z czasem lub na skutek nadmiernego przegrzania tracą swoją pojemność i powodują niestabilną pracę zasilacza bądź jego awarię. Pozostałe elementy stosowane w zasilaczach - takie jak tranzystory, układy scalone, diody itp. niekiedy posiadają wady fabryczne i nie są w stanie zagwarantować nam "wiecznej" pracy zasilacza.